Alloka'nın farkı nedir?

Alloka'nın, Telefon Operatörlerinden ve Dijital Ajanslardan farkı nedir?

Telefon operatörleri sadece ip numaranızın tahsisini sağlar ve size çağrıların hangi mecralardan geldiğinin bilgisini vermez. Bu bilgiler dijital reklam ajanslarının ve digital marketing departmanınızın istatistik çalışmaları ile elde edilir.

Alloka, telefon operatörleri ve digital medya ajanslarının yaptığı işi bir çatı altında toplar.

 

Türkiye'de reklam istatistik raporlamaları insan gücüne dayandığı için bilgilerin doğruluk yüzdesi her zaman bir tartışma konusu olmuştur. Örneğin Reklam ajansları Google Tag Manager gibi programlar kullanarak sadece "click to call" tıklama ile aramaları ölçümlerken, Alloka, 5.nesil teknolojisi sayesinde tıklamadan arayan kişilerin de istatistiğini tutar. Böylelikle reklamlarınız için şeffaf bir istatistik elde etmiş olur ve reklam bütçenizi doğru bilgiler ışığında kontrol edersiniz.

Alloka, dijital medya ajanslarınıza reklamlarınız için ayırdığınız bütçelerin oluşturulmasına katkı sağlar.

 

Türkiye'de dijital reklam ajansınızın veya dijital marketing departmanınızın size aylık sunmuş olduğu istatistik reklam raporları tamamen ikili güven duygusu üzerine tahsis edilmiştir. İnsan faktörü göz önüne alındığında, hazırlanan bu aylık raporlar, hatalara her zaman açıktır. Alloka, ise bu raporlama işlemini yazılımı sayesinde otomatik hale getirmektedir. Size tahsis etmiş olduğu panellerinizden hiçbir aracı kuruluşa veya kişiye ihtiyacınız kalmadan şirketinizin reklamlarına dair tüm istatistik bilgilerine tek bir panelden erişim sağlayabilir, Google Adwords, Yandex Direct, Facebook, İnstagram, Billboard, broşür gibi reklam mecralarından gelen tüm reel geri dönüşleri yine tek bir panelden kontrol edersiniz.

Alloka, taahhüt istemez. Numara tahsisi için evrak, imza, kargo vb. zaman kaybettiren detaylarla müşterisini yormaz. Alloka, sistemini tıpkı telefon operatörleri gibi T.C. KVKK kanunu kapsamında dizayn etmiş olup ve her türlü yükümlülüğünü kullanıcı sözleşmelerinde beyan etmiştir.

 

Dijital reklam ajansları veya digital marketing departmanları reklam faaliyetlerinizi ölçümlemek için utm'leri manuel olarak oluşturmaktadır. Bu işlem oldukça uzun ve karmaşık süreçleri barındırır. Dolayısıyla reklamlarınız için hata yapma riski çok yüksektir. Amacımız manuel raporlama işlemlerinde insan faktöründen kaynaklı tüm hataları minimalize etmek ve doğru veriler neticesinde şeffaf reklam analiz raporları oluşturmaktır.

Alloka, panelinde, reklamlarınız için otomatik "URL builder" - "utm oluşturucu" barındırmaktadır. Tüm mecralardaki dijital reklamlarınızın reel takibi için dinamik utm'ler oluşturulmaktadır. Web sitenizin Google ve Yandex entegrasyonu sağlandıktan sonra tek yapmanız gereken işlem "kopyala-yapıştır"' dır. Kampanyalarınıza ait anahtar kelime ölçümlemelerine kadar hepsi kontrolümüzün altında... Size hangi kampanyaya ait hangi kelimeden kaç kişinin dönüş yaptığını otomatik utm'ler sayesinde analiz edersiniz.

 

Telefon operatörleri de dahil olmak üzere reklamlarınız için oluşturduğunuz aylık bütçeden kaç kişinin size reel geri dönüş yaptığını ölçümlemeniz imkansızdır. Çünkü Türkiye'de hiç bir şirket Alloka'nın verdiği hizmeti vermediği gibi birim çağrı maliyetlerini de oluşturamamaktadır.

 

 

Örneğin bir aylık reklam bütçeniz 10.000 tl olsun ve bu miktarın yüzde kaçının çağrıya ve satışa dönüştüğünü bilmenizin, en doğal hakkınız olduğunu düşünüyoruz. Bundan dolayı ALLOKA 5.nesil teknolojisi ile konulara farklı çözümlemeler getirmektedir. ALLOKA, size, doğru mecralara yine doğru bütçeler ile reklam yapmanızkonusunda yol gösterir.

Alloka ile birim çağrı maliyetini ölçümleyebilir bu doğrultuda bütçenizi denetleyebilirsiniz.

Blog

E-ticarete Nasıl Başlanır? E-ticaret Başlangıç Rehberi

 7 Şubat 2021 Pazar

E-ticarete Nasıl Başlanır? 10 Adımda E-ticaret Başlangıç Rehberi

Devamı

Pazarlamanın 4P'si

 7 Şubat 2021 Pazar
Devamı

Erken Hasat Zeytinyağı

 27 Ocak 2021 Çarşamba
Devamı

Google Türkiye'den esnaf ve KOBİ'lere 12 milyon dolarlık destek

 24 Aralık 2020 Perşembe

Google tarafından TESK iş birliği, Ticaret Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi desteğiyle hayata geçirilen, KOBİ'leri pandemi koşullarında destekleyecek "Dijital Dönüşümle Fark Yaratan Esnaflar" programı tanıtıldı.

Devamı