DİJİTAL PAZARLAMA DANIŞMANLIĞI

Dijital Pazarlama Danışmanlığı

Dijital Pazarlama internetin doğuşuyla ortaya çıkmış, Türkiye'de de son yıllarda yıldızı parlamıştır. Dijital Pazarlamanın içinde şu bölümler yer almaktadır:

 • SEO / Arama Motoru Optimizasyonu
 • SEM / Arama Motoru Pazarlaması
 • Social Media Marketing / Sosyal Medya Pazarlaması
 • E-mail Marketing / E-Posta Pazarlaması
 • Remarketing / Yeniden Pazarlama
 • Content Marketing / İçerik Pazarlama

Marka konulandırması, dijital pazarlama stratejisi, aksiyon planı ve ölçümleme için alanında uzman bir kadrodan danışmanlık almak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

"Daha iyi" olmak mümkün

Teknoloji sürekli gelişirken müşterinize ulaşmak için yeni yöntemler, yeni mecralar sunuyor. Google'ın algoritmaları güncelleniyor, sosyal medyada farklı iletişim araçları karşımıza çıkıyor. Akıllı telefonların yetenekleri çoğaldıkça mobil pazarlamanın dinamikleri değişiyor. Rakiplerinin gerisinde kalmak istemeyen markaların bu hıza ayak uyduraması gerekiyor.

Neandria ekibi, güncel teknolojileri ve dijital pazarlama trendlerini yakından takip eder. Bu sayede danışmanlık verdiğimiz tüm markalara pazar paylarını korumaları ve artırmaları için farklı çözümler sunar, dijital dünyada güvenilir ve akılda kalıcı bir imaj yaratmalarını sağlarız.

Türkiye'de ve dünya çapında markanızın dijital pazarlama geçmişini analiz eder, rakiplerinizin stratejilerini inceler, hedef kitlenize ulaşabileceğiniz mecraları belirleriz. Sonrasında markanız için kapsamlı bir dijital pazarlama planı hazırlayarak iletişim dilini, verilecek mesajları, öne çıkarılacak yönlerini ve potansiyel fırsatları belirleyerek bunların hayata geçirilmesi için gerekli çözümleri sunarız.

 

 Dijital Pazarlama Danışmanlığımız Neleri Kapsar?

 • Marka SWOT ve dijital rekabet analizi
 • Kısa ve uzun vadeli hedeflerin belirlenmesi
 • Dijital pazarlama stratejisi / yol haritası oluşturulması
 • Dijital pazarlama planı
 • Her mecra için aksiyon planı
 • Tasırım ve uygulama süreci
 • Ölçümleme ve raporlama

İLETİŞİM DANIŞMANLIĞI

Sosyal medya Uygulamaları

Temel anlamıyla iletişim; duygu, düşünce ya da bilgilerin bireyler, gruplar ve toplumlar arasında akla gelebilecek her türlü yolla (söz, yazı, görüntü, hareketler vb.) karşılıklı olarak aktarılmasıdır. Yani mesajı, belirli kanallar üzerinden kodlar vasıtasıyla aktaran bir kaynağın, kendisine gönderilen kodları açarak anlayan bir alıcının olduğu iki yönlü bir alışveriştir. İletimde bu süreç tek yönlü işlerken, iletişimde kaynak ve alıcının zaman zaman rol değiştirmesi, yani bazan kaynağın alıcı, bazan da alıcının kaynak durumuna geçmesi gerekir.

"İletişimden söz edebilmek için en az iki taraf olmalıdır:
Gönderen ya da kaynak ve alıcı.
Bu iki taraf arasında düşünce birliği ya da ortaklığı kurulması amaçlanmalıdır.
İletişim, bir süreç olma özelliğine sahiptir."  (Pazarlama İletişimi Yönetimi, Yavuz Odabaşı, Mine Oyman, 2003)

 

 • Kurumunuzun ve markanızın dijital dünyada nasıl görünmesi gerekiyor?
 • Rakipleriniz neler yapıyor, stratejiniz var mı?
 • Markanız, alan adınız, kurumsal kimliğiniz uyum içerisinde hedeflerinize hizmet ediyor mu?

Pazarlama iletişimi Danışmanlığı ile bu sorularınıza çözümler üretiyoruz.

Herbir reklam etkili bir kampanyaya dönüşmelidir

Dijital pazarlama stratejisi, hedef kitle odaklı, düşük maliyetli, dönüşüm oranları yüksek ve en önemlisi üzerinde konuşulacak reklamlar sunmak üzerine olmalıdır.

Günümüzde sadece bir dijital pazarlama ajansı ile çalışmanın yettiğine inanmıyor, hizmet verenlerinde dijital pazarlama konusunda bilgisi olması gerektiğini düşünüyoruz. Bünyesinde pazarlama konusunda ekibi bulunan işletmelerin bu ekiplerini dijital pazarlamacıya dönüştürmeleri çok zor değil. Ülkemizde de artık sıklıkla bu konu ile ilgili eğitimler ve semineler verilmektedir. Türkçe kaynak az olsada Webrazzi, Sosyalmedya.co web siteleri ziyaret edilebilir, Digital Age ya da Contagious gibi yayınlar takip edilebilir. Bütünleşik pazarlama diye adlandırdığımız gerçek dünyada pazarlama ile sanal dünyada pazarlamayı ne kadar birbirine yaklaştırırsak o kadar başarılı olunabileceği inancındayız.

Dijital pazarlamadan beklentiniz sadece reklamlarınızın yönetilmesi değil, herbir reklamnızı etkin bir kampanyaya dönüştürülmesi olmalıdır. Dijital pazarlama hizmeti analiz sürecinden geçtikten sonra iyi pazarlama strateji oluşturabilmelidir.

 Özellikle mobil trafik katlanarak artıyor ve kişiler internet başında daha çok vakit geçiriyor. Bu nedenle reklam pazarıda çok hızlı büyüyor ve büyümeye devam edecek. Doğal olarak bu pazarlama bütçenizin sürekli arttırılması manasına geliyor. Amaç, hedef, sonuç ilişkisini önceden belirledikten sonra doğru kanalları seçebilmeliyiz. Coğrafi hedeflemeniz, ilgi alanlarına yönelik hedeflemeniz, hedef kitle analiziniz, SWOT(Rekabet analizi) yoksa belkide bütçenizin bir bölümünü belkide boşa harcıyorsunuzdur. Ayrıca sadece kampanya dönemlerinde satışı arttırmanın yanında müşteri ile kalıcı ve güçlü bir bağda oluşturmanın önemli olduğu atlanmamalı. Sizce vermek istediğiniz mesajı, ziyaretçiniz ne kadar anlıyor?

Dijital pazarlamaya kobiler ve aile şirketleri belki yüksek bütçe gerektiği imajı belkide henüz erken ve çok gerekli olmadığını düşündükleri için uzak kalıyorlar ve klasik pazarlamaya devam ediyorlar. Bir şekilde onlarda iyi bir stratejiyle, düşük bütçe ile yüksek geri kazanım ve ölçülebilirlik avantajlarını gördüklerinde bu mecrayı çok etkili kullanabilirler.

Şunu da unutmamak gerekir ki, dijital pazarlamaya başlamadan önce kurumsal duruşunuz, web sitenizin prestijli görünmesi, sosyal medyada konuşlanmış olmanız gerekir.

 

Sosyal Medya Pazarlaması Neler Sağlar?

 • Takipçi Artışı
 • Etkileşim
 • Marka Bilinirliği
 • Satış

Hizmet Verdiğimiz Sosyal Ağlar:

 • Facebook
 • Twitter
 • Linkedin
 • Google+
 • Youtube
 • Foursquare
 • Instagram
 • Vine
 • Pinterest

Sektöre, Markaya, Hedef Kitleye Özel İçerik Yönetimi

Her markanın ve her ürünün hedef kitlesi farklıdır, dolayısıyla bu kitlelere hitap ederken kullanılacak dil ve verilecek mesajlar özel olmalıdır.

Markanıza özel içerikler üretir, bunların mümkün olduğunca fazla kişiye ulaşmasını sağlar, gerekirse sosyal ağlardaki reklam çalışmaları ile destekleriz. Ayrıca detaylı ve anlaşılır şekilde raporlayarak sosyal medya bütçenizin nasıl geri dönüş sağladığını görmenizi sağlarız.

Formu doldurun, Sizi arayalım.

 

DİJİTAL AJANS HİZMETLERİ:

WEB SİTESİ TASARIM VE YAZILIM

 7 Ekim 2019 Pazartesi

Marka geliştiricileri, grafik tasarımcılari, yazılım ve uygulama geliştiricileri, proje yöneticileri ve web içerik hazırlayıcılarından oluşan yetenekli çalışma arkadaşlarımız, profesyonel web sayfaları oluşturmak için bir araya gelir.

Devamı

DİJİTAL PAZARLAMA DANIŞMANLIĞI

 7 Eylül 2019 Cumartesi

Dijital Pazarlama Danışmanlığı ile sektörünüz ne olursa olsun kendi markanızı geleneksel pazarlama yöntemlerine göre daha uygun bir bütçeyle tanıtabilir, müşterilerinizle daha etkili bir iletişim kurabilirsiniz.

Devamı

SOSYAL MEDYA REKLAMLARI

 7 Ağustos 2019 Çarşamba

Marka, ürün ve hizmetleriniz için sosyal medyada planlama, konumlandırma, pazarlama, reklamcılık ve danışmanlık hizmetlerinden oluşan bütünleşik çözümler üretiyoruz ve sosyal medya ürünlerimizle birleştiriyoruz.

Devamı

GOOGLE REKLAMLARI

 7 Temmuz 2019 Pazar

Google AdWords ile sitenizin trafiğini arttırabilir, yeni müşteriler edinebilirsiniz. Firmanıza özel Profesyonel Google Adwords Danışmanlık Hizmeti almak ve yeni reklam fikirlerini duymak için ajansımızla iletişim kurmalısınız.

Devamı

SEO - GOOGLE'DA İLK SAYFA

 7 Haziran 2019 Cuma

Arama motoru optimizasyonunda hiç şüphesiz en önemli etken kaliteli içeriktir ve her zaman öyle olacaktır. SEO çalışmalarımızda öncelikle kaliteli içeriğe önem veririz ve sosyal medyayı etkin biçimde kullanırız.

Devamı

CALL TRACKİNG - TELEFON ÇAĞRI İZLEME

 7 Mayıs 2019 Salı

Call tracking sistemi ile dijtal platformlardan firmanızın telefonuna yapılan çağrıların analizini yapabilirsiniz.

Devamı

E-TİCARET DANIŞMANLIĞI

 7 Mayıs 2019 Salı

Profesyonel e-ticaret hizmetlerini, basit çözümlerden binlerce ürünü yönetebilecek ERP sistemlerine entegre olabilen özel sistemlere kadar "Anahtar Teslimi E-Ticaret Çözümü" ile pazarlama ve danışmanlık hizmetleri verir.

Devamı

YAZILIM PROJE DANIŞMANLIĞI

 7 Nisan 2019 Pazar

Projelerinizde tam başarı sağlayabilmeniz için yanınızda duruyor, güçlü danışmanlık ekibimiz ve tecrübelerimiz ile iş süreçlerinizi iyileştirmenize yardımcı oluyoruz.

Devamı

ÖZEL YAZILIM GELİŞTİRME

 1 Mart 2019 Cuma

Bilgiyi yönetmek bir şirketin başarısı için kritik öneme sahiptir. Herhangi bir yerden hangi kaynak ve bilgiye ulaşılabileceğini tayin eden bir platform oluşturmak, her kurumun yönetim maliyetini azaltır ve etkinliğini artırır.

Devamı

360° AJANS HİZMETLERİ

 7 Şubat 2019 Perşembe

Djital ve klasik ajans konforuna Neandria ile aynı anda sahip olabilirsiniz. Hazırlanan kurumsal kimlik, grafik tasarım, fotoğraf çekimleri, kataloglar aynı zamanda dijital pazarlamanızda sorunsuzca kullanılmaktadır.

Devamı

ONLİNE İTİBAR YÖNETİMİ

 7 Ocak 2019 Pazartesi

Bugün online itibar, potansiyel müşterilerin kararlarında önemli bir etkendir. Şahısların, şirketlerin ya da markaların online itibarını (Reputation Management) sanal dünyada proaktif bir yaklaşımla yönetiyoruz.

Devamı